BELEDİYEYE BORCU OLAN MÜKELLEFLERE MÜJDE!
   

BELEDİYEYE BORCU OLAN MÜKELLEFLERE MÜJDE!

 RESMİ GAZETEDE YAYIMLANARAK YÜRÜRLÜĞE GİREN 6376 SAYILI BAZI ALACAKLARIN YENİDEN YAPILANDIRILMASINA İLİŞKİN KANUN KAPSAMINDA BELEDİYEMİZE BORCU OLAN MÜKELLEFLERİN  BORCU YENİDEN YAPILANDIRILIYOR.

UYGULAMA, 30.06.2016 TARİHİ DAHİL OLMAK ÜZERE BU TARİHTEN ÖNCE OLDUĞU HALDE KANUNUN YAYIMLANDIĞI TARİH İTİBARIYLA ÖDENMEMİŞ BULUNAN BORÇLARI KAPSIYOR.BORÇLAR PEŞİN ÖDENEBİLECEĞİ GİBİ 6 AY İLA 18 AY ARASINDA DEĞİŞEN TAKSİTLERLE DE ÖDEME YAPILABİLECEK.

BELEDİYENİN ALACAKLARI İLE BU ALACAKLARA BAĞLI FAİZ, GECİKME FAİZİ, GECİKME ZAMMI GİBİ SÖZLEŞMELERDE DÜZENLENEN HER TÜRLÜ CEZA VE ZAMLAR, BORÇLARIN YENİDEN YAPILANDIRILMASINA İLİŞKİN DÜZENLENEN KANUN KAPSAMINDA YER ALIYOR.

30.06.2016 TARİHİ İTİBARİYLE GECİKMİŞ SU VE ATIKSU BORÇLARINDA YURTİÇİ ÜRETİCİ FİYAT ENDEKSİ (Yİ-ÜFE) ORANINDA GÜNCELLEMENİN YAPILACAĞI UYGULAMA KAPSAMINDA PEŞİN ÖDEMELERDE  Yİ-ÜFE ORANINDA HESAPLANAN TUTARDAN AYRICA YÜZDE 50 İNDİRİM UYGULANACAK.6552 SAYILI KANUN KAPSAMINDA DEVAM EDEN BORÇLARIN YENİDEN YAPILANDIRILMASI UYGULAMASINDA İSE VADESİ 31.12.2011 TARİHİNDEN ÖNCE OLAN 50 TL VE ALTINDAKİ BORÇLARIN SİLİNMESİ İLE DAVAYA KONU EDİLEN ALACAKLARIN YENİDEN YAPILANDIRILMASI YER ALIYOR.

BORÇLARINI YAPILANDIRMAK İSTEYEN MÜKELLEFLERİMİZİN 31 EKİM 2016 TARİHİNE KADAR (BU TARİH DAHİL) BELEDİYEMİZ GELİR SERVİSİ´NE GELEREK BAŞVURU YAPMALARI ÖNEMLE DUYURULUR...